Les se stromy a mraveništěm

Co budete potřebovat?:

tvrdý papír, houbičky nebo pěnové válečky, štětec, špejle, vidličku, vatovou tyčinku, šablony stromů, lepidlo Herkules s dávkovačem, zbytky krepového papíru, malé fazolky, zbytky vlny.

Postup:

1/Pozadí je naválcováno temperovou barvou, smícháním červené a zelené vznikají různé odstíny hnědé, podle toho,  v jakém poměru odstíny barev přidáme. Můžeme to pojmout jako experiment v míchání barev. A také jde různě vyrývat cestičky a stezky, skákat po ploše plastovými zvířátky-stačí jim tlapky namočit do barvy, apod.

2/Než to zaschne, připravíme si stromy, také je různě můžeme nabarvit, pozadí je do hněda, tak stromům  můžeme přidat více zelené. Na ovocný strom připravíme malé kuličky z krepového papíru, na jehličnatý přilepíme šišky-ty nahradily malé fazolky. Výborné je na lepení lepidlo s dávkovačem.

3/Stromy přilepíme na podklad. Můžeme přidat třeba mraveniště z kousků vlny.

4/Na závěr se děti ještě chytly nadšeně na černou barvu-stačí trocha na kousek papíru. Vatovou tyčinkou děláme otisky-mravence. Šikovné děti vymyslely,  že otisk vidličky připomíná tlapu medvěda:-)

Šablony stromů stáhnete zde:

Tip na využití papíru:

Využití zbytků papírů z rozstříhaných šablon: Kolem jehličnatého stromu zbudou trojuhelníky-z těch můžeme vyrobit ježka. Z dalších zbytků třeba libovolná lesní zvířátka stylem skládání z jednoduchých tvarů.

 

(13766)

Leave A Response

* Denotes Required Field