Napište mi prostřednictvím tohoto kontaktního formuláře, ráda Vám odpovím, jak jen to nejdříve bude možné nebo rezervuji místo na akci:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva

 

Pár slov o mně:

Jsem s současné době učitelka výtvarných a keramických kroužků, která ráda pracuje s dětmi a s dospělými. Nápady zkouším s dětmi v praxi, a pak o tom píšu. Články, knihy, návody.

Moje začátky:-)jana a zuzka

Jako malá holka jsem mamince brala pořád nějaký materiál na svoje výrobky.Tajně jsme třeba se sestrou vzaly plotýnkový vařič, na něj položily formičky na cukroví a tavily v nich céčka. Vznikly krásné brože, ale odhalil nás děsivý smrad z umělé hmoty. (To není návod:-))

Výtvarničení pokračovalo na Lidové škole umění. Na základce, když zjistili, že jsem estét, na mě narafičili různé funkce nástěnkáře a kreslení obrázků do kroniky. Dodělávky výkresů kamarádkám ani nepočítám.

Kopanec do zadku

Čas šel dál, kreslení sádrových hlav před maturitou jsem neunikla. Udělala jsem talentovky na výtvarný obor na pedagogické fakultě. Uměla jsem kreslit, malovat, tvořit, vymýšlet nápady pro děti, ale stejně jsem zkoušela kde, co jiného.Třeba samu sebe potrápit prací v kanceláři.

(Teď si asi říkáte, že jsem máklá, ale životní cesty jsou někdy nevyzpytatelné. Navíc jsem při zakládání šanonů zažila svůj AHA-moment.)Zkrátka a dobře se mi stalo, že mě tam jedna kolegyně začala nenápadně šikanovat. Nic jsem podle ní nedělala dobře. Já jsem tušila, že si asi jen něco kompenzuje, ale stejně mě to psychicky deptalo a neuměla jsem se bránit.

Prostě jsem si nechala kydat hnůj na hlavu, ale jednoho dne jsem řekla dost.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dala jsem výpověď.Za několik měsíců se mi narodila dcera a pro mě začalo skvělé období objevování dětského světa.V té době jsem si dala slib:

Už se nebudu trápit sháněním práce, která není pro mě a udělám vše proto , abych uplatnila své tvořivé dovednosti.

Našla jsem zázemí v Domě dětí a mládeže v Brně a jednou týdně, když muž hlídal dceru, jsem učila zájemce olejomalbu. Když bylo dceři Zuzce přibližně rok a půl, začala jsem spolu s ní pořádat kurzy Baby ateliér-malování a tvoření pro děti od 1,5 roku. Prostě jsem dcerce navlékla staré tepláky, protože se ráda patlala v barvách a šly jsme na to.

Líbilo se mi, jak jsou malé děti uvolněné a nespoutaně zkoumají a tvoří.Zuzu maluje

Bylo mi to blízké a připomínalo mi to období mé oblíbené abstraktní tvorby.Do té doby jsem měla jen zkušenosti s kurzy pro dospělé nebo pro starší děti a s vlastním malováním obrazů. Začala jsem všemožně hledat a vymýšlet, co děti zaujme.A hlavně u čeho alespoň chvíli v tak malém věku batolata vydrží.

Postupně jsem vymyslela a ověřila řadu výtvarných činností, které se dají střídat, tvořivě kombinovat a děti tak zabaví.

S trochou fantazie se navíc dají přizpůsobit a vylepšit i pro starší děti.Často jsem výrobky fotila a moje fotodokumentace výtvorů se pomalu rozšiřovala.Když jsem někdy pochybovala nebo nevěděla, jak dál, mrkla jsem se na hromadu fotografií, které jsem průběžně z činností pořizovala, a zase jsem věděla, že to má smysl.To focení dalo asi základ i dnešnímu blogu na těchto www stránkách a mému průniku do internetového světa.

otisky a výroba zvířátek

Baví mě podporovat v tvoření děti i dospělé. Vím, že tvořivost může dodávat směr a cestu právě ve složitých obdobích.Nehledě na to, že si vyzdobíte byt:-). V mém případě si teda byt dost často i zaneřádím, díky sběratelství různých věciček, které by se mohly hodit na vyrábění.

 

podpis

 

 

0 Comments