Malování pěnou na holení – mramorovaný papír

…aneb malování pěnou na holení…

Podrobnosti ve videu:

Potřebovat budete:

levnou pěnu na holení, plastový tácek, papíry na otiskování o velikosti tácku (doporučená velikost A5),  rovný pruh kartonu nebo třeba dřevěnou lékařskou špachtli  na sundání pěny, inkousty, tuše, špejle, vidličku, na nanášení barev je výborné kapátko.

Postup:

Připravíme si předem čisté papíry, které budeme otiskovat v pěně. Na tácek vytlačíme trochu pěny, můžeme rozmíchat špejlí po ploše tácku. Přidáváme postupně 2-3 barvy, promícháme špejlí nebo vidličkou a ihned na to položíme papír. Trochu zatlačíme do pěny, vyndáme a můžeme po chvíli setřít kouskem kartonu. Snažíme se sundat pěnu rovnoměrně a tlačit karton co nejvíce dolů k podložce.

Objeví se krásný mramorový efekt. Můžeme pokračovat a přidáváme kapky barev, mícháme špejlí nebo dřívkem a pokračujeme v otiskování tak dlouho, dokud pěna není špinavá od míchání barev.

Je hodně důležité položit papír velmi brzy do pěny, hned po té, co nakapete barvy a trochu promícháte. To vznikají nejkrásnější efekty. Když se to dlouho míchá, není to ono (ale děti bývají velmi rychlé a míchání je velmi baví).

zalozky

Tip 1: Inkousty a tuše dají skvělý barevný efekt, pokud použijete naředěné temperky není efekt tak výrazný, ale zase jde temperka lépe smýt z rukou. Hlavně když se do tvoření pustí malé děti:-). Ale protože jsou inkousty smíchané s pěnou, jde i tady smývání barev z rukou nějak lépe.

Tip 2: Z papíru zdobeného mramorováním pěnou se krásně vyjímají tvary z raznic v kombinaci s papíry bez dekoru.

Tip 3: Pěkně je celý postup zobrazen na tomto zahraničním  webu: /The Artful Parent/

Zbytky z výseků v kombinaci s dekorovanými papíry lze využít např. na výrobu záložek. Pěkně vypadá, když na mramorový papír kreslí děti tmavou tuší podle fantazie...

obr mram1

Objevte další zábavné techniky:

(7846)

2 Comments

Leave A Response

* Denotes Required Field