Malování pěnou na holení – mramorovaný papír

…aneb malování pěnou na holení…

Podrobnosti ve videu:

Potřebovat budete:

levnou pěnu na holení, plastový tácek, papíry na otiskování o velikosti tácku (doporučená velikost A5),  rovný pruh kartonu nebo třeba malířskou či dřevěnou lékařskou špachtli, pravítko atp. na sundání pěny, inkousty, tuše, špejle, vidličku, na nanášení barev je výborné kapátko.

Postup:

Připravíme si předem čisté papíry, které budeme otiskovat v pěně. Na tácek vytlačíme trochu pěny, srovnáme rovinu pomocí špachtle. Přidáváme postupně 2-3 barvy, promícháme špejlí nebo vidličkou a ihned na to položíme papír. Trochu zatlačíme do pěny, vyndáme a můžeme po chvíli setřít kouskem kartonu. Snažíme se sundat pěnu rovnoměrně a tlačit karton co nejvíce dolů k podložce.

Objeví se krásný mramorový efekt. Můžeme pokračovat a přidáváme kapky barev, mícháme špejlí nebo dřívkem a pokračujeme v otiskování tak dlouho, dokud pěna není špinavá od míchání barev.

Je hodně důležité položit papír velmi brzy do pěny, hned po té, co nakapete barvy a trochu promícháte. To vznikají nejkrásnější efekty. Když se to dlouho míchá, není to ono (ale děti bývají velmi rychlé a míchání je velmi baví).

zalozky

Tip 1: Inkousty a tuše dají skvělý barevný efekt, pokud použijete naředěné temperky není efekt tak výrazný, ale zase jde temperka lépe smýt z rukou. Hlavně když se do tvoření pustí malé děti:-). Ale protože jsou inkousty smíchané s pěnou, jde i tady smývání barev z rukou nějak lépe.

Tip 2: Z papíru zdobeného mramorováním pěnou se krásně vyjímají tvary z raznic v kombinaci s papíry bez dekoru.

Tip 3: Pěkně je celý postup zobrazen na tomto zahraničním  webu: /The Artful Parent/

Zbytky z výseků v kombinaci s dekorovanými papíry lze využít např. na výrobu záložek. Pěkně vypadá, když na mramorový papír kreslí děti tmavou tuší podle fantazie...

obr mram1

Objevte další zábavné techniky:

(9056)

2 Comments

Leave A Response

* Denotes Required Field