KOUZELNÁ VÝTVARKA PRO NEJMENŠÍ

 kurz ve výtvarné dílně - živá akce


 • praktický kurz plný inspirace, výtvarných tipů a vychytávek
 • zaměřený na výtvarnou práci s nejmenšími
 • pro lektory, pedagogy, vedoucí dětských skupin, výtvarné nadšence

  Kurz je akreditován MŠMT č. akreditace (MSMT-10271/2020-2-313).  Jeho absolvováním získáte osvědčení.Také je zde možnost proplacení zaměstnavatelem pro pedagogy (informujte se prosím ve vaší organizaci).

  Aktuální termíny:

  PRAHA - sobota 3. října 2020, od 10 do 15.30 hodin.

  výtvarná dílna  Malování a kreslení, Balbínova třída 28, Praha

  2 místa

  říjen

  03

  • Praha, sobota, 3.10.2020
  • 10:00
  • 15:30

  -----------------------------------------------------

  BRNO - sobota 10. října 2020, od 10 do 15:30 hodin.

  výtvarná dílna  Malování a kreslení, Palackého třída 95, Brno (naproti Semilasu)

  4 místa

  Říjen

  10

  • Brno, říjen, 10.10.2020
  • 10:00
  • 16:00

  Co se naučíme, vytvoříme a hlavně vyzkoušíme v praxi?

  netradiční práce s barvou:

  • Zážitkové, experimentální výtvarné techniky a pokusy s barvami. Míchání vlastních barev se zapojením hlinek, pigmentů, koření. S využitím na konkrétní témata: Hrnečku vař, sopky, příběhy pejska a kočičky dle knihy Josefa Čapka, O krtečkovi a další variabilně podle Vašich preferencí a plánů.

  umělecké techniky:

  • Se zajímavým vizuálním výsledkem a s využitím pro nejmenší: gratáž, asambláž, koláž, dekalk a monotyp, frotáž, kombinování technik. S využitím na dárkové kartičky, přáníčka, témata podle ročních dob.

  zážitek, motivace a tvůrčí proces objevování:

  • Vše propojeno a naroubováno na krátké motivace formou příběhů a pohádek, a dále jako tvůrčí experiment, kdy krok za krokem můžeme tvořit i s nejmenšími dětmi se zajímavými výsledky.

  tvoříme z dostupných materiálů:

  • Využití textilu, přírodnin a recyklovatelných materiálů, papíroviny i moderních materiálů jako montážní pěna. Nejvhodnější techniky a možnosti práce s těmito materiály. Výhody a nevýhody jejich použití. Témata počasí, ostrov pokladů, pohádka O třech prasátkách, O krtečkovi a k tomu zvolené výtvarné techniky.

  speciality:

  • Využití textilu, přírodnin a recyklovatelných materiálů, papíroviny i moderních materiálů jako montážní pěna. Nejvhodnější techniky a možnosti práce s těmito materiály. Výhody a nevýhody jejich použití. Témata počasí, ostrov pokladů, pohádka O třech prasátkách, O krtečkovi a k tomu zvolené výtvarné techniky.

  Pro koho je workshop určen?

  • Nápady lze využít i při práci s postiženými lidmi, seniory atd.
  • Určitě se nebojte ani vy, kteří s "výtvarkou" začínáte, workshop je vhodný i pro začátečníky.
  • Pro lektory, pedagogy, učitele MŠ, vedoucí dětských skupin a kroužků pro nejmenší, výtvarné nadšence

  Kdo vás kurzem bude provázet?

  Jana Podzemná je zkušená lektorka, která pracuje s dětmi různého věku a s dospělými. Je autorkou knížky Výtvarný Inspiromat, která je plná tvořivých námětů na zábavné výtvarné lekce.  Vede výtvarné kroužky a kurzy pro rodiče s nejmenšími dětmi, školáky i předškoláky. Ráda zkouší a kombinuje různé výtvarné postupy, tak aby si tvoření užili děti i dospělí.

  "Na každé akci se snažím předat velkou kupu námětů a inspirací, protože sama ze své vlastní praxe vím, jak je to potřeba...Hlavně pokud rok co rok vymýšlíte, co budete s dětmi tvořit.  Inspirujeme se navzájem a často vznikají nové nápady a kombinace."

  Kontaktní údaje:

  Jana Podzemná, e-mail: jana@vytvarnenavody.cz, tel. 725 803 059

  Cena kurzu : 1800,-Kč 


   

  Pro objednávku kurzu vyplňte prosím tento formulář:


   

  Na Vámi zadaný e-mail obdržíte zálohovou fakturu. 

  V případě proplácení zaměstnavatelem, uveďte prosím  fakturační adresu organizace (firma).

  Co říkají účastnice uplynulých setkání:

  Chtěla bych vám moc poděkovat za váš kurz. Mám více jak 30 let praxe, ale dosud jsem se nesetkala s lektorem, který s laskavostí, úctou a pokorou ke všem účastníkům kurzu dovolí "nahlédnou pod pokličku" a podělit se o vzácné zkušenosti... Vážím si vašeho lidského přístupu a přeju vám všechno dobré:) Ludmila Nožičková

   

  Absolvovala Váš kurz v Brně. Bylo to velice příjemné setkání. Dozvěděla jsem se nové nápady a oživila ty známé, ale už třeba zapomenuté. Je každopádně dobré si techniky "zažít". Ještě jednou děkuji.

  S pozdravem Jana Dočekalová

  Dobrý večer Jano,

  děkuji za sobotní kurz, který mi přinesl spoustu dalších námětů pro moji práci s dětmi a hlavně námětů na to, jak dál využít různé techniky. Vše se mi moc líbilo, i to, že se člověk potká se spoustou dalších lidí, kteří se podělí o svoje zkušenosti a všichni máme jeden zájem - tvořit s dětmi.

  S pozdravem Romana Necidová

   

  Podrobné informace a místo konání:

  3.10.2020 Praha, Balbínova třída 28

  Spojení ze stanice Florenc metrem na stanici Muzeum nebo pěšky je to kousek od hl. Nádraží. Vyjdete z metra na stanici Muzeum na ulici Vinohradská. Za zády budete mít Václavské náměstí a budovy Národního muzea. Po Vinohradské ulici minete odbočku na ul. Španělská, a pak odbočíte doleva na Balbínovu. V blízkosti je výtvarná cukrárna a přímo v dílně je i prodejna výtvarných potřeb, kde vás při vstupu nasměrují.

  pro mapku klikněte zde:

   10.10.2020,  Brno, Palackého třída 95,  (naproti Semilassu)

  Spojení z hl. nádraží tramvajemi č.1 nebo 6. zastávka Semilasso. Naproti Semilassa se nachází pasáž s průchodem ( mezi obchodem Levné knihy a cukrárnou), vzadu v průchodu do dvorku je ateliér Malování a kreslení. (Nesplést s dílnou Matilda, která je v místě také). Obě místa jsou vyznačena, tak by neměl být problém, ateliér je více vzadu.

  Pro motoristy je možnost parkování přímo u ateliéru vjetím do průjezdu mezi cukrárnou Pusinka a obchodem Levné knihy.

  pro mapku klikněte zde:

  Kromě chuti tvořit a vše si vyzkoušet prakticky se budou hodit přezůvky i pracovní triko nebo zástěra (podle vlastního uvážení)... Malé občerstvení, káva a čaj budou k dispozici. Naproti ateliéru je cukrárna a restaurace.  Je však možné podle domluvy a aktuálních časových možností můžeme udělat delší či kratší přestávku na oběd. Jídlo na oběd je možné i donést si s sebou.  Na konci kurzu získáte osvědčení o jeho absolvování.

  Výtvory, předlohy a práce vzniklé v průběhu kurzu je možné si nafotit.