Pozvánka na velký tvořivý workshop


VÝTVARNÝ INSPIROMAT


aneb hravé využití netradičních výtvarných technik na výtvarných projektech pro školní děti

 • Přijďte načerpat před startem nového školního roku pořádnou porci inspirace na výtvarné tvoření!
 • Jste výtvarný lektor/učitel a potřebujete neotřelé nápady, které budou děti bavit?
 • Chcete si vše vyzkoušet v praxi v malé skupince podobně naladěných lidí?

  Kurz je akreditován MŠMT č. akreditace MSMT-7806/2019-1-338 . Jeho absolvováním získáte osvědčení.Také je zde možnost proplacení zaměstnavatelem pro pedagogy (informujte se prosím ve vaší organizaci).

  Aktuální termíny:

  BRNO - sobota 24. srpna 2019, od 10 do 15:30 hodin.

  výtvarná dílna  Malování a kreslení, Palackého třída 95, Brno (naproti Semilasu)

  9 míst

  Srpen

  24

  • Brno, srpen, 24.8.2019
  • 10:00
  • 16:00

  -----------------------------------------------------

  PRAHA - sobota 21. září 2019, od 10 do 15.30 hodin.

  výtvarná dílna  Malování a kreslení, Balbínova třída 28, Praha

  12 míst

  říjen

  21

  • Praha, sobota, 21.9.2019
  • 10:00
  • 16:00

  Co se naučíme, vytvoříme a hlavně vyzkoušíme v praxi?

  • Připravila jsem několik tematických celků, na kterých si vyzkoušíme jednotlivé výtvarné postupy a techniky. S možností je mezi sebou rafinovaně kombinovat. Tentokrát je tvoření zaměřeno na školáky a starší děti či pro fajnšmekry, kteří chtějí vyzkoušet něco netradičního a zajímavého.
  • témata:TAJEMSTVÍ MOŘSKÝCH HLUBIN, LÉTAJÍCÍ KOBEREC, TAJUPLNÉ HRADY.  Zde si vyzkoušíme přípravu pastózních strukturálních maleb s příměsí různých materiálů.  Využijeme je pro přípravu pozadí a dotváření našich 3 hlavních témat inspirovaných mořským světem, uměním Asie a Afriky a  romantikou starých hradů . V těchto výtvarných lekcích budeme postupovat v několika fázích, abychom si ukázali více možností a způsoby dotváření podkladů pro pozadí.
  • téma:  PRAVĚK A MODERNA  aneb ZROZENÍ UMĚLCE DÁVNÝCH ČASŮ a ZÁTIŠÍ HRAVĚ A NETRADIČNĚ. Zde zužitkujeme některé z triků předchozích témat a navážeme v souladu s pravěkým tvořením na návrat k přírodě. Dojde i na vlastnoruční výrobu barev a malířských pomůcek. U pravěkého tvoření využijeme zejména přírodní materiály a barviva. Při tvorbě hravého zátiší využijeme i moderních materiálů. Zjistíme, že zátiší není jen "nudná studie", může to být i zábava. Opravdu to pojmeme hravě, zátiší budeme tvořit postupně z jednotlivých prvků pomocí různých technik. Nečekejte klasickou malbu...
  • Při tvoření nám budou mj. důležitým doplňkem techniky muchláže, výtvarné kreace a možnosti práce s uhlovým papírem (kopírák), tipy jak nakreslit jednoduše siluety postav, zvířat, věcí a hradů.
  • PŘÁNÍČKA, NOVOROČENKY, MINI-KALENDÁŘÍK... protože na Vánoce není tipů nikdy dost, ukážeme si, i jak využít výše zmíněné postupy a techniky při výrobě drobných dárkových dekorací, přáníček apod.

  Pro koho je workshop určen?

  • Pro výtvarné pedagogy, učitele 1. a 2. stupně ZŠ, ZUŠ, vedoucí a lektory výtvarných kroužků, do družin, pedagogy volného času atp.
  • Náměty a techniky lze tvořivě kombinovat a přizpůsobit zaměření a věku vaší skupinky.
  • Nápady lze využít i při práci s postiženými lidmi, seniory atd.
  • Určitě se nebojte ani vy, kteří s "výtvarkou" začínáte, workshop je vhodný i pro začátečníky. I když některé postupy se mohou zdát náročnější, budeme je procházet postupně v návaznosti. V praxi pak můžete začít nejprve jednou osvědčenou technikou a postupně přidávat...
  • Akce je určitě vhodná pro pokročilejší zájemce, kteří chtějí osvěžení a nové pohledy a výtvarné přístupy...

  Kdo vás kurzem bude provázet?

  Jana Podzemná je zkušená lektorka, která pracuje s dětmi různého věku a s dospělými. Je autorkou knížky Výtvarný Inspiromat, která je plná tvořivých námětů na zábavné výtvarné lekce.  Vede výtvarné kroužky a kurzy pro rodiče s nejmenšími dětmi, školáky i předškoláky. Ráda zkouší a kombinuje různé výtvarné postupy, tak aby si tvoření užili děti i dospělí.

  "Na každé akci se snažím předat velkou kupu námětů a inspirací, protože sama ze své vlastní praxe vím, jak je to potřeba...Hlavně pokud rok co rok vymýšlíte, co budete s dětmi tvořit.  Inspirujeme se navzájem a často vznikají nové nápady a kombinace."

  Kontaktní údaje:

  Jana Podzemná, e-mail: jana@vytvarnenavody.cz, tel. 725 803 059

  Co říkají účastnice uplynulých setkání:

  Chtěla bych vám moc poděkovat za váš kurz. Mám více jak 30 let praxe, ale dosud jsem se nesetkala s lektorem, který s laskavostí, úctou a pokorou ke všem účastníkům kurzu dovolí "nahlédnou pod pokličku" a podělit se o vzácné zkušenosti... Vážím si vašeho lidského přístupu a přeju vám všechno dobré:) Ludmila Nožičková

   

  Absolvovala Váš kurz v Brně. Bylo to velice příjemné setkání. Dozvěděla jsem se nové nápady a oživila ty známé, ale už třeba zapomenuté. Je každopádně dobré si techniky "zažít". Ještě jednou děkuji.

  S pozdravem Jana Dočekalová

  Dobrý večer Jano,

  děkuji za sobotní kurz, který mi přinesl spoustu dalších námětů pro moji práci s dětmi a hlavně námětů na to, jak dál využít různé techniky. Vše se mi moc líbilo, i to, že se člověk potká se spoustou dalších lidí, kteří se podělí o svoje zkušenosti a všichni máme jeden zájem - tvořit s dětmi.

  S pozdravem Romana Necidová

   

  Podrobné informace a místo konání:

   24.8.2019 Brno, Palackého třída 95,  (naproti Semilassu)

  Spojení z hl. nádraží tramvajemi č.1 nebo 6. zastávka Semilasso. Naproti Semilassa se nachází pasáž s průchodem ( mezi obchodem Levné knihy a cukrárnou), vzadu v průchodu do dvorku je ateliér Malování a kreslení. (Nesplést s dílnou Matilda, která je v místě také). Obě místa jsou vyznačena, tak by neměl být problém, ateliér je více vzadu.

  Pro motoristy je možnost parkování přímo u ateliéru vjetím do průjezdu mezi cukrárnou Pusinka a obchodem Levné knihy.

  pro mapku klikněte zde:

   21.9.2019 Praha, Balbínova třída 28

  Spojení ze stanice Florenc metrem na stanici Muzeum nebo pěšky je to kousek od hl. Nádraží. Vyjdete z metra na stanici Muzeum na ulici Vinohradská. Za zády budete mít Václavské náměstí a budovy Národního muzea. Po Vinohradské ulici minete odbočku na ul. Španělská, a pak odbočíte doleva na Balbínovu. V blízkosti je výtvarná cukrárna a přímo v dílně je i prodejna výtvarných potřeb, kde vás při vstupu nasměrují.

  pro mapku klikněte zde:

  Kromě chuti tvořit a vše si vyzkoušet prakticky se budou hodit přezůvky i pracovní triko nebo zástěra (podle vlastního uvážení)... Malé občerstvení, káva a čaj budou k dispozici. Naproti ateliéru je cukrárna a restaurace.  Je však možné podle domluvy a aktuálních časových možností můžeme udělat delší či kratší přestávku na oběd. Jídlo na oběd je možné i donést si s sebou.  Na konci kurzu získáte osvědčení o jeho absolvování.

  Výtvory, předlohy a práce vzniklé v průběhu kurzu je možné si nafotit.