Pozvánka na velký tvořivý workshop


VÝTVARNÝ ROK

Kurz je akreditován MŠMT č. akreditace MSMT-30236/2014-1-764 . Jeho absolvováním získáte osvědčení.Také je zde možnost proplacení zaměstnavatelem pro pedagogy (informujte se prosím ve vaší organizaci).

Aktuální termíny a volná místa:

Brno - sobota 27. ledna 2018, od 10 do 15 hodin.

Brno - ve výtvarné dílně  Malování a kreslení, Palackého třída 95, Brno (naproti Semilassu)


 

Praha - sobota 17. února 2018, od 10 do 15 hodin.

Ve výtvarné dílně  Malování a kreslení, Balbínova 28 Praha 2, (nad Muzeem)


 

Co bude na programu?

Techniky:

 

- asambláže a prostorové reliéfy

Rámečky a prostorové reliéfy k různým příležitostem, vhodné na pomalování i na tisky z koláží, využití recyklovatelného materiálu. Hmatová kniha, různé způsoby zdobení.

- otisky a nejrůznější grafické techniky

Využití běžných spotřebních materiálů na otiskování. Výroba nápaditých razítek z různých materiálů, razítka pomocí tavné pistole. Tisky z koláží, plastelínoryt, tisk z reliéfní kresby, monotyp. Ukázky tisku snadno ručně i pomocí lisu Kulísek.

-veselé a fantazijní malovaní + vychytané kombinace na využití v praxi

Výroba barevných dekorativních povrchů s praktickým využitím-desky, záložky, přáníčka, obálky...šablonování, vykrývání páskou, malba krepovým papírem, malování pěnou na holení, a pomocí jarových bublin, kombinace malby s koláží a s doplňky vyrobenými z papíru podle různých témat.

Témata:

jednotlivá roční období a svátky či události (Vánoce, Velikonoce, Den matek a Den otců, Den Země + témata jako oblečení, zvířata, počasí, doprava, výtvarné cestování, zvířata, voda, moře, oceán, vesmír, dárky a dekorace...

Cena kurzu : 1500,-Kč , rezervací získáte workshop za cenu  1320,-Kč (zašlu slevový kód).

 

Pro koho je workshop určen?

  • pro výtvarné pedagogy, učitele MŠ, 1. stupně ZŠ, vedoucí a lektory výtvarných kroužků, do družin atp.
  • náměty a techniky lze tvořivě kombinovat, v případě zájmu navrhnu i aktivity a varianty vhodné pro nejmenší děti od 2 do 3 let
  • nápady lze využít i při práci s postiženými lidmi, seniory atd.

Co říkají účastnice uplynulých setkání:

Dobrý večer Jano,
děkuji za sobotní kurz, který mi přinesl spoustu dalších námětů pro moji práci s dětmi a hlavně námětů na to, jak dál využít různé techniky. Vše se mi moc líbilo, i to, že se člověk potká se spoustou dalších lidí, kteří se podělí o svoje zkušenosti a všichni máme jeden zájem - tvořit s dětmi.
S pozdravem Romana Necidová
 
Absolvovala Váš kurz v Brně. Bylo to velice příjemné setkání. Dozvěděla jsem se nové nápady a oživila ty známé, ale už třeba zapomenuté. Je každopádně dobré si techniky "zažít". Ještě jednou děkuji.
S pozdravem Jana Dočekalová
Chtěla bych vám moc poděkovat za váš kurz. Mám více jak 30 let praxe, ale dosud jsem se nesetkala s lektorem, který s laskavostí, úctou a pokorou ke všem účastníkům kurzu dovolí "nahlédnou pod pokličku" a podělit se o vzácné zkušenosti... Vážím si vašeho lidského přístupu a přeju vám všechno dobré:) Ludmila Nožičková
 

Podrobné informace a místo konání:

Brno:

Palackého třída 95, Brno (naproti Semilassu)

Spojení z hl. nádraží tramvajemi č.1 nebo 6. zastávka Semilasso. Naproti Semilassa se nachází pasáž s průchodem ( mezi obchodem Levné knihy a cukrárnou), vzadu v průchodu do dvorku je ateliér Malování a kreslení. (Nesplést s dílnou Matilda, která je v místě také). Obě místa jsou vyznačena, tak by neměl být problém, ateliér je více vzadu.

pro mapku klikněte zde:

Praha:

Spojení ze stanice Florenc metrem na stanici Muzeum nebo pěšky je to kousek od hl. Nádraží. Vyjdete z metra na stanici Muzeum na ulici Vinohradská. Za zády budete mít Václavské náměstí a budovy Národního muzea. Po Vinohradské ulici minete odbočku na ul. Španělská, a pak odbočíte doleva na Balbínovu. V blízkosti je výtvarná cukrárna a přímo v dílně je i prodejna výtvarných potřeb, kde vás při vstupu nasměrují.

Kromě chuti tvořit a vše si vyzkoušet prakticky se budou hodit přezůvky i pracovní triko nebo zástěra (podle vlastního uvážení)... Malé občerstvení, káva a čaj budou k dispozici. Naproti ateliéru je cukrárna a v blízkosti několik restaurací.  Podle domluvy a aktuálních časových možností můžeme udělat delší či kratší přestávku na oběd. Jídlo na oběd je možné i donést si s sebou.  Na konci kurzu získáte osvědčení o jeho absolvování.

V ceně kurzu je materiál a malé občerstvení.

Kdo vás kurzem bude provázet?

Jana Podzemná je zkušená lektorka, která pracuje s dětmi různého věku i s dospělými.  Vede výtvarné kroužky a kurzy pro rodiče s nejmenšími dětmi, školáky i předškoláky. Ráda zkouší a kombinuje různé výtvarné postupy, tak aby si tvoření užili děti i dospělí.

Kontaktní údaje: Jana Podzemná, e-mail: jana@vytvarnenavody.cz, tel. 725 803 059

Objednávka workshopu Výtvarný rok:

Poznámka: pokud bude kurz proplácet zaměstnavatel, vyplňte prosím do kolonek ulice, město, PSČ, firma (organizace), adresa, IČO, přesné fakturační údaje zaměstnavatele. Zaplatit je možné do týdne před datem konání kurzu.

Cena kurzu : 1500,-Kč , rezervací získáte workshop za cenu  1320,-Kč (zašlu slevový kód).

 

Storno podmínky:


Při včasném odhlášení do 1 týdne před konáním kurzu  vracíme 100% částky. Dále při  odhlášení po tomto termínu si počítáme storno poplatek 50% částky z ceny kurzu.  Je také možné na kurz poslat náhradníka. V oprávněných případech a ze závažných důvodů je možno při neúčasti domluvit kompenzaci formou  on-line produktů (e-booků ) převedení na jiný termín kurzu apod. Vždy je možné se domluvit, pokud neúčast nahlásíte předem. Kurz se pořádá od 5 nahlášených účastníků. V případě malé účasti bude kurz převeden na jiný termín a zaplacená částka za kurz bude  vrácena. Děkuji  za pochopení při organizaci kurzů.