Pozvánka na velký tvořivý workshop


VÝTVARNÝ ROK

Kurz je akreditován MŠMT č. akreditace MSMT-30236/2014-1-764 . Jeho absolvováním získáte osvědčení.Také je zde možnost proplacení zaměstnavatelem pro pedagogy (informujte se prosím ve vaší organizaci).

Aktuální termín:

Brno - neděle 27. ledna 2019, od 10 do 15 hodin.

Brno - ve výtvarné dílně  Malování a kreslení, Palackého třída 95, Brno (naproti Semilassu)


 

Co bude na programu?

Techniky a náměty:

 

- asambláže a prostorové reliéfy

Rámečky a prostorové reliéfy a dekorace k různým příležitostem, vhodné na pomalování i na tisky z koláží, využití recyklovatelného materiálu. Hmatová kniha, různé způsoby zdobení.

- otisky a nejrůznější grafické techniky

Využití běžných spotřebních materiálů na otiskování. Výroba nápaditých razítek z různých materiálů, razítka pomocí tavné pistole. Tisky z koláží, plastelínoryt, tisk z reliéfní kresby, monotyp. Ukázky tisku snadno ručně i pomocí lisu Kulísek.

-veselé a fantazijní malovaní + vychytané kombinace na využití v praxi

Výroba barevných dekorativních povrchů s praktickým využitím-desky, záložky, přáníčka, obálky...šablonování, vykrývání páskou, malba krepovým papírem, malování pěnou na holení, a pomocí jarových bublin, kombinace malby s koláží a s doplňky vyrobenými z papíru podle různých témat. Triky s kopírákem a papírovou páskou.

-prostor pro kreativitu

Na akcích tohoto typu je vždy hodně prostoru pro další volné rozvíjení námětů a témat i kombinací technik. Pokaždé přidávám i nějaké novinky a náměty, které zrovna řeším a přizpůsobuji se přáním, dotazům a pokročilosti a složení účastníků. Inspirujeme se navzájem a často vznikají nové nápady a kombinace.

Možná témata:

Techniky jsou variabilní a je možné na ně naroubovat opravdu jakékoliv téma si vymyslíte a hodláte realizovat...jednotlivá roční období a svátky či události (Vánoce, Velikonoce, Den matek a Den otců, Den Země + témata jako oblečení, zvířata, počasí, doprava, výtvarné cestování, zvířata, voda, moře, oceán, vesmír, dárky a dekorace...dle přání a potřeb účastníků...

Cena kurzu : 1400,-Kč 

 

Pro koho je workshop určen?

  • pro výtvarné pedagogy, učitele MŠ, 1. stupně ZŠ, vedoucí a lektory výtvarných kroužků, do družin atp.
  • náměty a techniky lze tvořivě kombinovat, v případě zájmu navrhnu i aktivity a varianty vhodné pro nejmenší děti od 2 do 3 let
  • nápady lze využít i při práci s postiženými lidmi, seniory atd.

Co říkají účastnice uplynulých setkání:

Dobrý večer Jano,
děkuji za sobotní kurz, který mi přinesl spoustu dalších námětů pro moji práci s dětmi a hlavně námětů na to, jak dál využít různé techniky. Vše se mi moc líbilo, i to, že se člověk potká se spoustou dalších lidí, kteří se podělí o svoje zkušenosti a všichni máme jeden zájem - tvořit s dětmi.
S pozdravem Romana Necidová
 
Absolvovala Váš kurz v Brně. Bylo to velice příjemné setkání. Dozvěděla jsem se nové nápady a oživila ty známé, ale už třeba zapomenuté. Je každopádně dobré si techniky "zažít". Ještě jednou děkuji.
S pozdravem Jana Dočekalová
Chtěla bych vám moc poděkovat za váš kurz. Mám více jak 30 let praxe, ale dosud jsem se nesetkala s lektorem, který s laskavostí, úctou a pokorou ke všem účastníkům kurzu dovolí "nahlédnou pod pokličku" a podělit se o vzácné zkušenosti... Vážím si vašeho lidského přístupu a přeju vám všechno dobré:) Ludmila Nožičková
 

Podrobné informace a místo konání:

Brno:

Palackého třída 95, Brno (naproti Semilassu)

Spojení z hl. nádraží tramvajemi č.1 nebo 6. zastávka Semilasso. Naproti Semilassa se nachází pasáž s průchodem ( mezi obchodem Levné knihy a cukrárnou), vzadu v průchodu do dvorku je ateliér Malování a kreslení. (Nesplést s dílnou Matilda, která je v místě také). Obě místa jsou vyznačena, tak by neměl být problém, ateliér je více vzadu.

Pro motoristy je možnost parkování přímo u ateliéru vjetím do průjezdu mezi cukrárnou Pusinka a obchodem Levné knihy.

pro mapku klikněte zde:

Kromě chuti tvořit a vše si vyzkoušet prakticky se budou hodit přezůvky i pracovní triko nebo zástěra (podle vlastního uvážení)... Malé občerstvení, káva a čaj budou k dispozici. Naproti ateliéru je cukrárna a restaurace.  Je však možné podle domluvy a aktuálních časových možností můžeme udělat delší či kratší přestávku na oběd. Jídlo na oběd je možné i donést si s sebou.  Na konci kurzu získáte osvědčení o jeho absolvování.

Výtvory, předlohy a práce vzniklé v průběhu kurzu je možné si nafotit.

Kdo vás kurzem bude provázet?

Jana Podzemná je zkušená lektorka, která pracuje s dětmi různého věku i s dospělými.  Vede výtvarné kroužky a kurzy pro rodiče s nejmenšími dětmi, školáky i předškoláky. Ráda zkouší a kombinuje různé výtvarné postupy, tak aby si tvoření užili děti i dospělí.

Kontaktní údaje: Jana Podzemná, e-mail: [email protected], tel. 725 803 059

Cena kurzu : 1400,-Kč .