Pozvánka na velký tvořivý workshop


VÝTVARNÝ ROK

 • Líbilo by se vám načerpat do nového roku pořádnou porci inspirace na výtvarné tvoření?
 • Jste výtvarný lektor/učitel a potřebujete neotřelé nápady, které budou děti bavit?
 • Chcete si vše vyzkoušet v praxi v malé skupince podobně naladěných lidí?

  Kurz je akreditován MŠMT č. akreditace MSMT-17171/2015-1-494 . Jeho absolvováním získáte osvědčení.Také je zde možnost proplacení zaměstnavatelem pro pedagogy (informujte se prosím ve vaší organizaci).

  Aktuální termíny:

  PRAHA - sobota 23. února 2019, od 10 do 15 hodin.

  výtvarná dílna  Malování a kreslení, Balbínova třída 28, Praha

  2 místa

  Únor

  23

  • Praha, únor, 23.2.2019
  • 10:00
  • 15:00

  -----------------------------------------

  BRNO - neděle 27. ledna 2019, od 10 do 15 hodin, již proběhlo.

  výtvarná dílna  Malování a kreslení, Palackého třída 95, Brno (naproti Semilasu)

  Leden

  27

  • Brno, neděle, 27.1.2019
  • 10:00
  • 15:00

  Co se naučíme, vyzkoušíme a prožijeme?

  • Využijeme snadno dostupné materiály, které zrecyklujeme, vytvoříme rámečky a prostorové reliéfy a dekorace k různým příležitostem, vhodné na pomalování i na tisky z koláží. Vyrobíme např. i hmatovou knihu, kde recyklaci bohatě využijeme.
  • Ukážeme si, jak využít běžné spotřebních materiály k výrobě razítek, matric a podkladů k výrobě grafických listů. Čeká nás výroba nápaditých razítek z různých materiálů, razítka pomocí tavné pistole. Tisky z koláží, plastelínoryt, tisk z reliéfní kresby, monotyp. Ukázky tisku snadno ručně i pomocí lisu Kulísek.
  • Bavit nás určitě budou náměty na veselé a fantazijní malovaní + ukážu vám i vychytané kombinace pro využití v praxi na mnoho způsobů.
  • Čeká nás výroba barevných dekorativních povrchů s praktickým využitím na desky, záložky, přáníčka, obálky...šablonování. Vyzkoušíme i dle přání malbu krepovým papírem, malování pěnou na holení, a pomocí jarových bublin, kombinace malby s koláží a s doplňky vyrobenými z papíru podle různých témat. Ukážeme si triky s kopírákem a papírovou páskou.
  • Nechávám prostor pro kreativitu a vzájemné sdílení zkušeností a postupů. Vždy se sejdou zajímaví lidé, které spojuje zájem o tvoření, ať už pracují s dětmi různého věku nebo i seniory či postiženými lidmi. Pro všechny tyto skupiny jsou tyto náměty vhodné a bohatě je využijete.
  • Pokaždé přidávám i nějaké novinky a náměty, které zrovna řeším a přizpůsobuji se přáním, dotazům a pokročilosti a složení účastníků. Inspirujeme se navzájem a často vznikají nové nápady a kombinace. Všechna díla co na workshopu vzniknou si můžete nafotit pro pozdější inspiraci.
  • Během akce sami zjistíte, jak jsou techniky variabilní a je možné na ně naroubovat opravdu jakékoliv téma si vymyslíte a hodláte realizovat...jednotlivá roční období a svátky či události (Vánoce, Velikonoce, Den matek a Den otců, Den Země + témata jako oblečení, zvířata, počasí, doprava, výtvarné cestování, zvířata, voda, moře, oceán, vesmír, dárky a dekorace)...

  Pro koho je workshop určen?

  • Pro výtvarné pedagogy, učitele MŠ, 1. stupně ZŠ, vedoucí a lektory výtvarných kroužků, do družin atp.
  • Náměty a techniky lze tvořivě kombinovat, v případě zájmu navrhnu i aktivity a varianty vhodné pro nejmenší děti od 2 do 3 let
  • Nápady lze využít i při práci s postiženými lidmi, seniory atd.
  • Určitě se nebojte ani vy, kteří s "výtvarkou" začínáte, workshop je vhodný i pro začátěčníky.

  Kdo vás kurzem bude provázet?

  Jana Podzemná je zkušená lektorka, která pracuje s dětmi různého věku a s dospělými. Je autorkou knížky Výtvarný Inspiromat, která je plná tvořivých námětů na zábavné výtvarné lekce.  Vede výtvarné kroužky a kurzy pro rodiče s nejmenšími dětmi, školáky i předškoláky. Ráda zkouší a kombinuje různé výtvarné postupy, tak aby si tvoření užili děti i dospělí.

  "Na každé akci se snažím předat velkou kupu námětů a inspirací, protože sama ze své vlastní praxe vím, jak je to potřeba...Hlavně pokud rok co rok vymýšlíte, co budete s dětmi tvořit.  Inspirujeme se navzájem a často vznikají nové nápady a kombinace."

  Kontaktní údaje:

  Jana Podzemná, e-mail: jana@vytvarnenavody.cz, tel. 725 803 059

  Cena kurzu : 1400,-Kč 

   

   


   

  Co říkají účastnice uplynulých setkání:

  Chtěla bych vám moc poděkovat za váš kurz. Mám více jak 30 let praxe, ale dosud jsem se nesetkala s lektorem, který s laskavostí, úctou a pokorou ke všem účastníkům kurzu dovolí "nahlédnou pod pokličku" a podělit se o vzácné zkušenosti... Vážím si vašeho lidského přístupu a přeju vám všechno dobré:) Ludmila Nožičková

   

  Absolvovala Váš kurz v Brně. Bylo to velice příjemné setkání. Dozvěděla jsem se nové nápady a oživila ty známé, ale už třeba zapomenuté. Je každopádně dobré si techniky "zažít". Ještě jednou děkuji.

  S pozdravem Jana Dočekalová

  Dobrý večer Jano,

  děkuji za sobotní kurz, který mi přinesl spoustu dalších námětů pro moji práci s dětmi a hlavně námětů na to, jak dál využít různé techniky. Vše se mi moc líbilo, i to, že se člověk potká se spoustou dalších lidí, kteří se podělí o svoje zkušenosti a všichni máme jeden zájem - tvořit s dětmi.

  S pozdravem Romana Necidová

   

  Podrobné informace a místo konání:

   27.1.2019 Brno, Palackého třída 95,  (naproti Semilassu)

  Spojení z hl. nádraží tramvajemi č.1 nebo 6. zastávka Semilasso. Naproti Semilassa se nachází pasáž s průchodem ( mezi obchodem Levné knihy a cukrárnou), vzadu v průchodu do dvorku je ateliér Malování a kreslení. (Nesplést s dílnou Matilda, která je v místě také). Obě místa jsou vyznačena, tak by neměl být problém, ateliér je více vzadu.

  Pro motoristy je možnost parkování přímo u ateliéru vjetím do průjezdu mezi cukrárnou Pusinka a obchodem Levné knihy.

  pro mapku klikněte zde:

   23.2.2019 Praha, Balbínova třída 28

  Spojení ze stanice Florenc metrem na stanici Muzeum nebo pěšky je to kousek od hl. Nádraží. Vyjdete z metra na stanici Muzeum na ulici Vinohradská. Za zády budete mít Václavské náměstí a budovy Národního muzea. Po Vinohradské ulici minete odbočku na ul. Španělská, a pak odbočíte doleva na Balbínovu. V blízkosti je výtvarná cukrárna a přímo v dílně je i prodejna výtvarných potřeb, kde vás při vstupu nasměrují.

  pro mapku klikněte zde:

  Kromě chuti tvořit a vše si vyzkoušet prakticky se budou hodit přezůvky i pracovní triko nebo zástěra (podle vlastního uvážení)... Malé občerstvení, káva a čaj budou k dispozici. Naproti ateliéru je cukrárna a restaurace.  Je však možné podle domluvy a aktuálních časových možností můžeme udělat delší či kratší přestávku na oběd. Jídlo na oběd je možné i donést si s sebou.  Na konci kurzu získáte osvědčení o jeho absolvování.

  Výtvory, předlohy a práce vzniklé v průběhu kurzu je možné si nafotit.

  Cena kurzu : 1400,-Kč .