Pozvánka na tvořivý workshop


RECYKLÁČEK

s tvořivými výtvarnými technikami:


sprejování, voskování a rytí, výtvarná destrukce (přetváření pohlednic)

Aktuální termíny a volná místa:

Praha - sobota 23. září 2017, od 10 do 15 hodin./volno-4 místa


Ve výtvarné dílně  Malování a kreslení, Balbínova třída 28, Praha

 

Olomouc - sobota 7. října 2017, od 10 do 15 hodin./volno-5 míst

Dům dětí a mládeže, tř. 17. listopadu 47/1034, Olomouc

Kurz je akreditován MŠMT- 6524/2017-1-391 . Jeho absolvováním získáte osvědčení.Také je zde možnost proplacení zaměstnavatelem pro pedagogy (informujte se prosím ve vaší organizaci).

Co bude na programu?

Témata kurzu:

Recyklované tvoření, reliéfy a asambláže z různorodých materiálů- výroba prostorového objektu, práce s lepidly. Barvení těstovin a výtvarná práce s nimi.

Prostorové tvoření - recyklace papírových krabiček a trubek, tvoření z papíru, využití pet – lahví, textilu a doplňkových materiálů. Práce s tavnou pistolí a papírovou páskou. Vyrobíme si např: gauč z krabičky od čajů, zvířata, ptáky, motýly, panenky a panáčky, ozdobný věnec a podle časových možností další kreace. (Jeřáb, který opravdu zvedá). Bude potřeba si donést i nějaký materiál na prostorové tvoření (krabička od vajíček, krabičky od čaje, léků, zub. pasty, pohlednice...Celý seznam materiálu "co s sebou" najdete ve spodní části webu a v letáku ke stažení níže.

Základy kašírování - Výroba papírové hmoty a základy nanášení papírových vrstev. Vytvoření jednoduchého objektu technikou kašírování.

Dekorování recyklovaných objektů - práce s barvou, sprejování...

Sprejování přes šablony- příprava barevného podkladu a šablony (budou k dispozici na výběr), různé kombinace, alternativa sprejování-barvy v rozprašovači, foukací fixy...

Rytí do navoskovaného podkladu - příprava voskového podkladu, tzv. enkausika, další využití.

Výtvarná destrukce a přetváření pohlednic - práce s barvou, otisky a razítky, broušení, výroba snových až surrealistických obrázků...

+ další tipy a náměty podle momentální inspirace, pokaždé přijdeme při společném tvoření na různé varianty...

Pro koho je workshop určen?

  • pro výtvarné pedagogy, učitele MŠ, 1 i 2. stupně ZŠ, vedoucí a lektory výtvarných kroužků, do družin atp.
  • konkrétně tento workshop nabízí i zajímavé techniky a náročnější varianty tvoření pro starší děti kolem 10-15 let, kdy je potřeba už větší zručnosti. - náměty a techniky lze tvořivě kombinovat, aktivity lze i zjednodušit na snadnější varianty vhodné pro menší děti.
  • nápady lze využít i při práci s postiženými lidmi, seniory atd.

Co říkají účastnice uplynulých setkání:

Dobrý večer Jano,
děkuji za sobotní kurz, který mi přinesl spoustu dalších námětů pro moji práci s dětmi a hlavně námětů na to, jak dál využít různé techniky. Vše se mi moc líbilo, i to, že se člověk potká se spoustou dalších lidí, kteří se podělí o svoje zkušenosti a všichni máme jeden zájem - tvořit s dětmi.
S pozdravem Romana Necidová
 
Absolvovala Váš kurz v Brně. Bylo to velice příjemné setkání. Dozvěděla jsem se nové nápady a oživila ty známé, ale už třeba zapomenuté. Je každopádně dobré si techniky "zažít". Ještě jednou děkuji.
S pozdravem Jana Dočekalová
Chtěla bych vám moc poděkovat za váš kurz. Mám více jak 30 let praxe, ale dosud jsem se nesetkala s lektorem, který s laskavostí, úctou a pokorou ke všem účastníkům kurzu dovolí "nahlédnou pod pokličku" a podělit se o vzácné zkušenosti... Vážím si vašeho lidského přístupu a přeju vám všechno dobré:) Ludmila Nožičková
 

Cena kurzu : 1300,-Kč  

 

Pokud již máte zakoupen on-line program Výtvarný rok, ozvěte se mi na výše uvedený kontakt a cenu Vám upravím na  1000,-Kč. Pro majitele knihy Výtvarný inspiromat je workshop za 1500,-Kč.

 

Podrobné informace a místo konání:

Co s sebou:

Kromě chuti tvořit a vše si vyzkoušet prakticky se budou hodit přezůvky i pracovní triko nebo zástěra (podle vlastního uvážení)... Malé občerstvení, káva a čaj budou k dispozici.  Podle domluvy a aktuálních časových možností můžeme udělat delší či kratší přestávku na oběd. Určitě si vezměte větší tašku na odnesení výrobků

 

Materiál s sebou:

ostré nůžky, cca 10 ks rulek od toal. papíru, malý papírový obal od vajíček

kvůli skladnosti naplocho rozložené krabičky: od čaje (2 ks), od léků (2 ks), od zubní pasty (1 ks), větší krabičku např. od sušenek, obdélníková krabička od sýrů atp.(po 1 ks), pohlednice cca 3 ks (nemusí být nové), ideální s motivy kytek, rostlin, zvířat, ale i města, vánoce atp.

Kdo vás kurzem bude provázet?

Jana Podzemná je zkušená lektorka, která pracuje s dětmi různého věku i s dospělými.  Vede výtvarné kroužky a kurzy pro rodiče s nejmenšími dětmi, školáky i předškoláky. Ráda zkouší a kombinuje různé výtvarné postupy, tak aby si tvoření užili děti i dospělí.

Kontaktní údaje: Jana Podzemná, e-mail: jana@vytvarnenavody.cz, tel. 725 803 059

Jak se na workshop přihlásit a objednat?:

Stačí vybrat si termín a místo konání, vyplnit a odeslat přihlašovací formulář. Na Vámi  zadaný e-mail pošlu údaje k úhradě kurzu.

Objednávka workshopu Recykláček:

Poznámka: pokud bude kurz proplácet zaměstnavatel, vyplňte prosím do kolonek ulice, město, PSČ, firma (organizace), adresa, IČO, přesné fakturační údaje zaměstnavatele.

Cena kurzu : 1500,-Kč  

 

Pokud již máte zakoupen on-line program Výtvarný rok, ozvěte se mi na výše uvedený kontakt a cenu Vám upravím na  1000,-Kč.

 

Storno podmínky:


Při včasném odhlášení do 1 týdne před konáním kurzu  vracíme 100% částky. Dále při  odhlášení po tomto termínu si počítáme storno poplatek 50% částky z ceny kurzu.  Je také možné na kurz poslat náhradníka. V oprávněných případech a ze závažných důvodů je možno při neúčasti domluvit kompenzaci formou  on-line produktů (e-booků ) převedení na jiný termín kurzu apod. Vždy je možné se domluvit, pokud neúčast nahlásíte předem. Kurz se pořádá od 5 nahlášených účastníků. V případě malé účasti bude kurz převeden na jiný termín a zaplacená částka za kurz bude  vrácena. Děkuji  za pochopení při organizaci kurzů.