Barvení těstovin

testoviny mObarvené těstoviny se dají využít k různým hravým a dekorativním činnostem. Podle níže uvedeného návodu obarvíme i písek, rýži atp.

Budeme potřebovat:

těstoviny (oblíbené jsou tvary zvířátek), na navlékání korálků se hodí různé „trubky“

potravinářské barvy

nejlépe průhledná sklenice s uzávěrem

trochu vody

plechy nebo tácy

staré utěrky nebo hadry

Postup: Do sklenice(0,7l) dáme trochu vody (asi 2-3 polévkové lžíce). Přisypeme trochu

rámeček z těstovin

rámeček z těstovin

potravinářského barviva. (Asi 1 čajová lžička). Barvy jsou dost syté, tak podle požadovaného odstínu. Doporučuji začít žlutou barvou a pokračovat oranžovou červenou atp. Můžete vymýšlet různé odstíny a sklenici nemusíme zpočátku ani vymývat…Pro dosažení různých barevných kombinací stačí 3 základní barvy: žlutá, červená a modrá.

Sklenici naplníme těstovinami asi do 1/3, max do poloviny. Pak uzavřeme víkem a pořádně protřepeme. Zbytečně  těstoviny nenecháváme dlouho ve sklenici, mohly by se rozmáčet. Vysypeme a rozvrstvíme opatrně na tác pokrytý hadrem nebo utěrkou. Přebytečná voda se vsákne do hadru a těstoviny se mohou usušit. Kdyby bylo vody více, můžete přesypat na suchý hadr.

Děti baví těstoviny třídit, nakládat do sklenice, třepat. Může to být zajímavá aktivita, zvlášť, když se barvené i nebarvené těstoviny dají použít na různé tvoření.

Zde v jiném článku blogu, se dozvíte, jak z těstovin udělat ozdobný rámeček na obrázek,  obrázek můžete vyrobit i ze slaného těsta

——————————————————————————————————————————————————————-

Mohlo by vás také zajímat:

auto ze slaného těsta

jednoduché slané těsto

Obrázky z těstovin a slaného těsta

Obrázky z těstovin a slaného těsta

(11128)

Leave A Response

* Denotes Required Field